Første «avmelding» fra årets Veteran-NM

Så er det klart for EM her i Østerrike. I dag har det vært offisiell trening, og deretter klokken 18:00 var det åpningsseremoni. Plus Bowling i Wien er hallen hvor mesterskapet skal spilles kommende uke. Det er med 27 nasjoner som stiller med 65 jenter og 96 gutter. Det er et stort generasjonsskifte i Europa, for her stiller mange nasjoner med nye spillere. Det er også flere nasjoner som har vært med i alle år som ikke har med spillere denne gang. Norge er også en av nasjonene som har flere debutanter, faktisk har vi med 4. Det er Jenny Mathiesen, Vetle Vålbekken, Eirik Bjørnstad Skoglund og Viktor Brentebråten Mortensen. Derfor er det ikke unaturlig at det er flere spente spillere som gjerne vil komme i gang i det norske laget. Spillerne kom til Wien fredag ettermiddag og brukte resten av dagen til å komme på plass. Lørdag hadde laget uoffisiell trening på morgenen og i dag har de gjennomført offisiell trening. Den gikk som forventet, og det skal bli spennende å se hva neste uke vil gi av resultater. Guttene skal først ut, og starter med double øvelsen mandag morgen 09:00 og 13.15. Så er det jentenes tur med samme øvelse og tider på tirsdag. Tirsdag ettermiddag/kveld er det også finalespill i øvelsen for topp 4 double lag i begge klasser. Så fortsetter mesterskapet med lag øvelsen onsdag/torsdag og single øvelsen fredag/lørdag. På søndag avsluttes mesterskapet med Master finalen. I morgen 09:00 spiller Viktor og Eirik, og 13:15 spiller Vetle og Jonas. På tirsdag spiller Nora og Sofia klokken 09:00 og Andrea og Jenny klokken 13:15. www.bowlingresults.info/eyc/2019/
Publisert 13.02.2020
Redigert 21.10.2021
Veteran-NM i Hamar er godt i gang – det er gjennomført innledende puljer både tirsdag og onsdag. I skrivende stund, torsdag morgen, er dagens første pulje i full sving. Rapportene antyder som vanlig generelt god stemning – samtidig som noen deltagere er godt fornøyd med sitt innledende spill; andre kanskje litt mindre tilfreds..
Etter at drøyt 110 utøvere har spilt innledende, nærmere 1/3 av totalt antall deltagere, er stillingen som følger i de ulike klassene:
- Liv Inger Søgård, Solør BK har tatt ledelsen i Damer kl A, foran Lene Lillelien, Solli BK.
- I eldste dameklasse leder Ellen Marie Andersen, Sofiemyr BK. Jo da, 54 i hcp, men spilte like fullt fine 1.160 – imponerende. Liv Bråthen, Frogner BK og Anita Meiningen, Solør BK følger nærmest så langt.
- Herrer kl A ledes av Øyvind Skoglund,Ringerike BK. Han spilte flotte 1.452 på sine 6 serier; det resultatet blir ikke lett å slå.. Nærmest følger Glenn Hagmansen, Litego BK og Olav Olsen, Frogner BK.
- Arrangørens egen John Rune Johansen leder så langt Herrer kl B. På de neste plassene følger Svenn-Rune Hansen, Solør BK og Per Andersen, Skru BK.
- Blant de eldste herrene har Terje Nilsen, Lillestrøm BK tatt ledelsen, foran Odd Gunnar Kaspersen, Bekkelaget BK og Tore Anderssen, Ringerike BK.
Men mye bowling gjenstår for Norgesmestrene skal kåres på søndag. Følg med på «bowlingres» og livescore.