NORGESLEKER 2026 – BOWLING DELTAR

Publisert 08.06.2026
Norges Idrettsforbund og Olympiske og Paralympiske Komité arrangerer Norgesleker 2026 i Skien 12.- 14.6.26. I lekene deltar 328 utøvere i 16 idretter. Bowling er en av disse idrettene og skal arrangeres på Lucky Bowl Porsgrunn lørdag 13.juni 2026. 18 av våre glade bowlere fra Drammen Tigers, Grenland BK og Nordstrand Allsport skal delta og de gleder seg masse til dette store nasjonale arrangementet.
Arrangementet starter fredag 12.juni, hvor deltagerne deltar i en parademarsj i Skien som ender opp på Handelstorget. Deltagerne vil gå samlet med sin idrett, i sine klubbdrakter. Her vil det bli et forrykende Åpningsshow ledet av Mikkel Munthe fra TEAM Pølsa. Bowlingturneringen starter på lørdag 13.6.26 kl.11 ledet av Turneringsleder Rune Dybesland. Lørdag kveld arrangeres det Bankett i Skien Fritidspark, hvor det vil komme 420 gjester. Under hele helgen vil det være masse aktiviteter og leker i teltene foran Skien Fritidspark, som vil bidra til å skape god stemning. Norgesleker 2026 har en egen Maskott som vil besøke våre bowlere i løpet av lørdagen. Det ligger an til å bli en flott helg for våre flotte utøvere med mange flotte opplevelser.
Bowlingturneringen i Porsgrunn ledes av Rune Dybesland, Odd Larønningen og Anita Lindtveit. NBF vil rette en stor takk til disse som bidrar til å tilrettelegge for bowling under Norgesleker 2026.
Vi ønsker alle våre utøvere og ledere masse lykke til i helgen.









