Ungdoms-NM 2018: diverse info, inkludert puljeoppsettet

Så er det klart for EM her i Østerrike. I dag har det vært offisiell trening, og deretter klokken 18:00 var det åpningsseremoni. Plus Bowling i Wien er hallen hvor mesterskapet skal spilles kommende uke. Det er med 27 nasjoner som stiller med 65 jenter og 96 gutter. Det er et stort generasjonsskifte i Europa, for her stiller mange nasjoner med nye spillere. Det er også flere nasjoner som har vært med i alle år som ikke har med spillere denne gang. Norge er også en av nasjonene som har flere debutanter, faktisk har vi med 4. Det er Jenny Mathiesen, Vetle Vålbekken, Eirik Bjørnstad Skoglund og Viktor Brentebråten Mortensen. Derfor er det ikke unaturlig at det er flere spente spillere som gjerne vil komme i gang i det norske laget. Spillerne kom til Wien fredag ettermiddag og brukte resten av dagen til å komme på plass. Lørdag hadde laget uoffisiell trening på morgenen og i dag har de gjennomført offisiell trening. Den gikk som forventet, og det skal bli spennende å se hva neste uke vil gi av resultater. Guttene skal først ut, og starter med double øvelsen mandag morgen 09:00 og 13.15. Så er det jentenes tur med samme øvelse og tider på tirsdag. Tirsdag ettermiddag/kveld er det også finalespill i øvelsen for topp 4 double lag i begge klasser. Så fortsetter mesterskapet med lag øvelsen onsdag/torsdag og single øvelsen fredag/lørdag. På søndag avsluttes mesterskapet med Master finalen. I morgen 09:00 spiller Viktor og Eirik, og 13:15 spiller Vetle og Jonas. På tirsdag spiller Nora og Sofia klokken 09:00 og Andrea og Jenny klokken 13:15. www.bowlingresults.info/eyc/2019/
Publisert 10.09.2018
Redigert 21.10.2021
Årets Ungdoms-NM i Drammen nærmer seg. Puljeoppsettet er nå klart, vennligst se «bowling.res» for detaljer. Fra Gjesteboken samme sted sakses dessuten det følgende:
«Noen enkle ting av praktisk betydning: Puljen som var satt opp på fredag kl 13.30 er flyttet til torsdag kl 18.30 etter samråd med impliserte parter. PP-finalen som var satt opp kl 10.00 på søndag, er flyttet til kl 09.30 av plassmessige hensyn. Stipulert ferdig mellom kl 12.00 og 12.30.
Antall spillere til finalespill lørdag kl 15.30: 6 U-21 jenter og 14 U-21 gutter. Til finalespill kl 18.30: 7 U-26 gutter og 5 U-26 jenter. PP-finaler på søndag: 6 U-21 gutter, 4 U-21 jenter, 4 U-26 gutter og 4 U-26 jenter. Det spilles dobbel PP finale i klassene med 4 spillere. Dette med utgangspunkt i at alle deltagere stiller til start.
Er det noen som har noe på hjertet, ta det på mail drmtiger@online.no, så skal vi svare så fort det lar seg gjøre. Velkommen til Drammen og Ungdoms-NM 2018. Mvh Kjetil Johansen»
NBF kan ellers meddele at det vil bli TV-dekning via et magasin-innslag på NRK: «Neste Generasjon». Så det er bare å vaske drakten og gre sveisen for alle deltagere som kommer til PP-finaler på søndag!
NBFs U21-trener Svein Åke Ek vil selvsagt være tilstede lørdag og søndag. Uttak av nytt U21-team for sesongen 18/19 vil gjøres etter mesterskapet.