World Cup

World Cup spilles årlig og arrangeres av WTBA i sammarbeid med tildelt arrangør.

I Norge velges våre World Cup deltagere basert på oppnådde poeng i utvalgte turneringer. WC-kval status tildeles av forbundsstyret på sesongbasis.

Reglement

Tildeling av poeng:

  • For sesongen 2019/20 er det 5 WC-kvalifiseringsturneringer, og man må ha deltatt på minst 4. Hvis man deltar på mer enn 4, vil den dårligste poengsummen strykes.
  • I NM sgl/dbl tildeles det poeng til de 45 beste på sluttlisten i hver klasse etter følgende skala:
    Nr 1 : 50 poeng
    Nr 2 : 46 poeng
    Nr 3 : 44 poeng
    Nr 4 : 42 poeng
    Nr 5 : 41 poeng
    ...
    Nr 45 : 1 poeng
  • I de øvrige turneringene tildeles poeng til de 25 beste på sluttlisten i hver klasse etter følgende skala:
    Nr 1 : 30 poeng
    Nr 2 : 26 poeng
    Nr 3 : 24 poeng
    Nr 4 : 22 poeng
    Nr 5 : 21 poeng
    ...
    Nr 25 : 1 poeng
  • Kvalifiseringen gjelder bare norske statsborgere. Spillere fra andre nasjoner ses bort i fra ved tildeling av poeng.

Kåring av vinner:

  • Vinner er den spiller med flest oppnådde poeng inkl. evt. strykninger.
  • Hvis 2 spillere havner på lik poengsum går den med høyeste poeng i enkeltturnering forang. Hvis den også er lik gjelder nest høyeste poeng osv.

Krav til turnering/arrangør:

  • Amerikansk spilleform.
  • Ikke handicap hvis det er individuelle klasser.
  • 8 poeng i hcp til damer hvis det mixklasse.
  • Må være fra 3-6 spillere pr. banepar.
  • Banefordeling i innledende spill skal være tilfeldig (trekkes).
  • Hvis det blir åpnet nye puljer som ikke er oppført på turneringsplakat, må dette opplyses for allmenheten min. 24 timer før puljen starter.
  • Må være minst 6 spillere for å gjennomføre pulje (minimum 4 deltakere + 2 sparringer)
  • NBF bestemmer oljeprofil, og godkjenner turneringsplakat
  • Forøvrig følges NBFs konkuransebestemmelser.

Turneringer 2019/2020 sesongen

Navn Start Slutt Arrangør Hall Krets Annet
Charles Minnecup - wc kval lø. 24.aug. sø. 01.sep. Centrum Bowling TBKr
EBT 13 Norwegian Open 2019 by Brunswick fr. 04.okt. sø. 13.okt. Lucky Bowl Veitvet OBK
Munken Open - wc kval lø. 15.feb. sø. 23.feb. Dora 1 Bowling & Biljard TBKr
Briskebyen Open - wc kval lø. 22.feb. sø. 08.mars Bowling 1 Hamar AS HOBK
NM sgl/dbl 2020 to. 07.mai sø. 10.mai Bowling 1 & Gokart AS TBKr

Rankingliste 2019/2020

Damer

nr. Lisens Navn Klubb 1 2 Tot
120558Åse JacobsenTrondheim BK263056
26777Grethe Walstad FosseideTrondheim BK302454
36257Liv Grete RundhaugTrondheim BK212041
426167Nora KjellåsSolør BK221739
520026Heidi ThorstensenFrogner BK152237
625767Hanne Buran SpetsTrondheim BK191231
725089Jenny MathiesenSolør BK121628
823000Gina LarsenSyv Søstre BK20626
922377Andrea Eliassen HansenArctic Strike BK-2626
101021Tove Walstad FosseideTrondheim BK24-24
1126166Andrea KvernhusløkkenSolør BK71421
1220666Jeanett Haavelmoen JohansenFrogner BK-2121
1322386Sandra HansenFredrikstad BK61319
143151Mette HansenFredrikstad BK-1919
152126Ingrid OlsenTrondheim BK18-18
1625696Vilde HillestadTrondheim BK-1818
1714454Janne MonsenSolli BK17-17
186810Ranja Toftaker Oppdal BK16-16
1920718Miriam Lindgaard StivangTrondheim BK-1515
2020169Marit LillebudalTrondheim BK14-14
2122089Mette ErtsgaardTrondheim BK13-13
2227099One Andrea LindstadTrondheim BK11-11
2326558Sanne ØrdalSofiemyr BK-1111
2423514Ronja Mørch PetersenTrondheim BK10-10
2525020Christin Andersen LöfmanSolli BK-1010
2620684Fredrikke BøeOppdal BK9-9
2716322Lene LillelienSolli BK-99
2826831Tara Kristin Wisth FollumMolde BK8-8
2926832Beate JohnerudRingerike BK-88
3026642Tove MoenSandnes BK-77
3126906Silje HagenMolde BK5-5
3225615Heidi BjerkeMolde BK-55
3324797Lise Mørch PetersenMunken BK4-4
3420732Gerda VistnesOppdal BK3-3
3522624May Hege LienOppdal BK2-2
3626952Mia Linnea Waldahl LillegjæreOrkla BK1-1
3726957Ingvild Engan AasOrkla BK0-0
3826415Alida MolanderFrogner BK-00

Herrer

nr. Lisens Navn Klubb 1 2 Tot
123545Jonas DammenTrondheim BK301949
221665Christer AkerTrondheim BK212445
35139Aleksander LarsenSyv Søstre BK261844
422385Arvid EspenTrondheim BK172138
521791Øyvind HaugenGlåmdal BK221436
621002Lars-Christian NygårdFredrikstad BK191736
723547Jørgen MathiesenSolør BK92635
823546Jens MathiesenSolør BK-3030
91020Per-Einar WalstadTrondheim BK24-24
103688Tore TorgersenTrondheim BK-2222
1124758Adrian KindervaagCross BK16521
1224221Patrick Gimmestad EmblemTrondheim BK20-20
1316002Øyvind HarangSolli BK101020
1422794Per AndersenSkru BK-2020
1522778Stian HoffOrkla BK18-18
169221Glenn Morten PedersenDrammen Tigers BK-1616
1723601Oddbjørn NilsenTrondheim BK15015
1820573Tor Inge JansenBriskebyen BK-1515
199293Ronny MoenDrammen Tigers BK14014
2024449Alexander BeckSolør BK13013
2126664Gaute Skar-HovdeMolde BK11213
2211014Kenneth HermansenFredrikstad BK-1313
2326183Anders JohansenMunken BK12012
246243Stig Kåre Johansen Munken BK11-11
2516041Thor Morten BjørgeLarvik BK-1111
2617061Roy Snuggerud-ÅsheimGlåmdal BK-99
2721017Nicholas OsborgDrammen Tigers BK808
286686Roger LindstadMunken BK448
2921800Tom Martin SolbergStrike BK-88
3020995Eivind VermøyTrondheim BK7-7
3122133Rolf Erik NyseterSyv Søstre BK077
3222750Gaute HoffOrkla BK6-6
3321168Thor Kristian Østlie SolbergSolli BK-66
3426267Andreas Engan AasTrondheim BK5-5
356164Rune SpetsTrondheim BK3-3
3626197Max ØstberghRana BK-33
3723014Terje KarlsenJarlsberg BK202
3825506Thomas Talgø OlsenCross BK-22
3911567Kenneth A LarsenSarpsborg BK-11
4025926Daniel BergstrømBriskebyen BK000
4125723Hallgeir JohansenDora BK0-0
4215025Jan Egil HansenLarvik BK0-0
4324585Asbjørn JuelTrønderstrike BK0-0
4426928Haakon Bækken SandvikMunken BK0-0
4524615Joachim Larsen EinarsrudMunken BK000
4617038Rolf Johan BoysenElverum BK0-0
4722012Thor BrattakerVerdal BK0-0
4822585Øyvind SandRed Crown BK0-0
4925446Ola BraaTrondheim BK0-0
5021253Henrik ToftakerOppdal BK0-0
5125925Finn-Erik SvartholtSolør BK000
5225671Kjell FurunesOppdal BK0-0
5326463Ole LangdalHaram BK0-0
546034Johnny BollandTrondheim BK0-0
5524215Thomas Økland HinnaCross BK-00
562842Jan Dhelie Skru BK-00
5726451Halvar Hagen NilsenBlue Strike-00
5826146Vetle VålbekkenSolør BK-00
595211Martin OlsenArctic Strike BK-00
609168Kjetil JohansenDrammen Tigers BK-00
6126852Runar GranumBriskebyen BK-00
6225787Sander Kastås-LindstadMunken BK000
6324393Aleksander Gran PerssonJarlsberg BK-00
6420057Christian RogneRingerike BK-00
656242Jan Helge JohnsenPolar Team BK-00
6616235Erik Emil LøveLarvik BK-00
6720986Vidar Stevy GjelstadNorsia-00
6826164Espen BangshaugBriskebyen BK-00
699035Runar AlmestrandNorsia-00
703276Robert LindLarvik BK-00
7124263Jonas BøhaugenFossen BK-00
7221799Christian Olsen VoldnesSolli BK-00
7324953Magnus JohanssonGlåmdal BK-00
7416027Trygve FredriksenGokstad BK000
7519340Jan-Roald JensenSofiemyr BK-00
7622274Thomas BrendengenGlåmdal BK-00
7714669Thomas NamdalNygård BC-00
7821556Gjermund MathiesenSolør BK-00
7919337Roar KlevangerLillestrøm BK-00
803865Owe HerrmannSkru BK-00
8126795Henrik SvartholtSolør BK000
8211196Tormod Ørdal Sofiemyr BK-00
8310995Svein Arild BrovoldVeitvet Seniorbowling-00
8425691Jørgen HillestadStord BK-00
8525324Jan-Erik WeistenRingerike BK-00
8626440Daniel RøssumRingerike BK-00
8722234Yngvar GudmundsenSølvkula BK-00
8810471Joey GuzonVeitvet Seniorbowling-00
8926978James Michael DudekRed Crown BK-00
9027220Henning Johan HenriksenRingerike BK-00
9126778Lars HerstadhagenSolør BK-00
9225505Øystein BrakalsvåletGlåmdal BK-00
9315542Audun Boye HansenSolli BK-00
9425416Ben Jone NilsenSandnes BK-00
9510558Bård JensenStrike BK-00
9622986Bård JenssenTrondheim BK0-0
9721008Fredrik Finstad AnshusSofiemyr BK-00
9826678Geir GrindsteinVerdal BK0-0
9925209Georg Skryten Cross BK-00
10024703Gunnar Lund RiseTrondheim BK0-0
10125995Hans SkaretTrondheim BK0-0
1027004Ingar GabrielsenPolar Team BK-00
10326598Inge EidseterMolde BK0-0
10417103John FossumBriskebyen BK-00
10526739Kristian MalmeMolde BK0-0
1067154Marius KvitnesRana BK-00
10725224Marius OlsenSolør BK-00
10826593Marthon Hansen BjørnsenSandnes BK-00
10913119Morten HinnaCross BK-00
1103102Olav GimseTrondheim BK0-0
11110141Olav J. OlsenFrogner BK-00
11222815Pål Sigurd RomskaugBriskebyen BK-00
11324019Ronny E. LygreCross BK-00
11421731Ronny OlavesenFrogner BK-00
11526447Sigurd ErlandSandnes BK-00
11625417Sondre Talgø OlsenCross BK-00
11715702Svein Oddvar KarlsenLarvik BK-00
11826056Thomas NilsenMascot BK-00
11925882Tobias Fransson LarønningenGrenland BK-00
1209107Tom R BorgenNorsia0-0
12126465Tom SkarMolde BK0-0
1226433Tommy Fjerstad Munken BK0-0
12325764Tor Morten StøenNorsia-00
12426574Viktor Brentebråten MortensenSofiemyr BK-00

1 = Charles Minnecup - wc kval
2 = EBT 13 Norwegian Open 2019 by Brunswick