Norgesmestere

NM sgl/dbl

Det første Norgesmesterskap ble arrangert i Oslo i 1963. Det ble bare spilt i en klasse individuelt, og første mester ble Pål Sæthrang som spilte for BK Skru. Året før ble det avholdt et uoffisielt norgesmesterskap i Bergen, der vant Roald Tveit og Bodil Rosow.

Året etter ble det egen dameklasse, og det ble i tillegg spilt mix-dobbel. Fra 1966 ble det egen dobbelklasse for damer og herrer, og herrene ble delt i klasse A og B ut fra snitt. Damene fortsatt å spille i en klasse fram til og med 1981, før de også ble delt i 2 klasser.

Fra 1969 har det blitt delt ut kongepokal til vinneren i herre klasse A. Damene fikk ikke egen kongepokal før i 1979.

Fra 1967 ble den spilleren som hadde høyest snitt i Norgesmesterskapet slått til Ridder av Wilkinsons Sword. Det skjedde flere ganger at det var vinneren i klasse B som ble ridder.

Etterhvert ble antall deltakere så stort, at det ble arrangert et A og et B mesterskap, der det var en maksgrense på antall deltakere i A-mesterskapet. Vinneren av B-mesterskapet fikk delta i A-mesterskapet, og det var bare vinneren av A-mesterskapet som ble kåret til Norgesmester med kongepokal og riddertittel.

For å delta i A-mesterskapet måtte man til og med 1997 gjennom en kvalifisering. I mange år ble kretsmesterskapene benyttet til kvalifisering, men i de siste årene var det basert på kvalifiseringsturneringer rundt om i landet. Siden 1998 har det vært bare ett Norgesmesterskap som har vært åpent for alle som har registrert nok spill i løpet av sesongen. Fram til 2016 var det ulikt krav for damer og herrer for deltakelse, men det er nå 150 registrerte serier per 31.mars som er kravet for alle.

Flere norgesmesterskap

Allerede i 1965 ble det første norgesmesterskapet for klubblag arrangert, med egen dame og herreklasse helt fra starten. I perioden 1999-2006 ble det spilt som bakers.

I 1973 ble det første junior NM arrangert. Jentene fikk ikke egen klasse før i 1976. Opp gjennom årene har det vært flere endringer hvordan singel/dobbel og yngre/eldre har vært delt inn.

I 1993 var det veteranenes tur til å få eget NM. Her har aldersinndelingen endret seg litt underveis, men følger nå internasjonal inndeling.

I tillegg har veteranene hatt et eget veteranmesterskap for klubblag siden 2008, som i 2017 ble oppgradert til NM-status.

I 2008 ble det gjennomført et prøve-NM forungdom. Fra 2009 har det vært ordinært NM. Det startet som U23, men ble i 2017 utvidet til U26.

Fra 2020 er Døvemesterskapet blitt oppgradert til NM for døve og hørselshemmede.

Andre mesterskap

I tillegg til NM, har NBF arrangert andre turneringer som har blitt klassifisert som mesterskap. Det som har stått seg er Åpen norsk mesterskap, som har holdt på i NBF-regi siden 1981.

Etter at B-NM forsvant i 1997, ble det innført Klassemesterskap i 1998. Med synkende deltakelse ble det siste arrangert i 2013.

Det ble gjort forsøk med Trios- og miksdobbelmesterskap som ble arrangert i perioden 2010-2014.

Norgesmestere

Herrer Singel

1963 Pål Sæthrang Skru
1964 Finn A. Mjelde Zurich
1965 Leif Møster Viking
1966 Øivind Ødegård Strike
1967 Birger Soløst Strike
1968 Levin Hetland Hook
1969 Bjørnar Kleven Westend
1970 Per Kittelsen Hybo/Skru
1971 Henry Gundersen Jumbo
1972 Rein Henden Solli
1973 Svein Laregg Strike
1974 Svein Laregg Strike
1975 Arne Svein Strøm Strike
1976 Arne Svein Strøm Strike
1977 Arne Arnesen Spotniks
1978 Geir Berntsen Family
1979 Jan Erik Larsen Strike
1980 Arne Svein Strøm Strike
1981 Arne Svein Strøm Strike
1982 Geir Anseth Frogner
1983 Arne Svein Strøm Strike
1984 Per Einar Walstad Trondheim
1985 Espen Hegle Spotniks
1986 Tore Torgersen Stavanger
1987 Erik Garder Strike
1988 Helge Jakobsen Stavanger
1989 Jan Dhelie Joker
1990 Arne Svein Strøm Frogner
1991 Viggo Samsonsen Cross
1992 Viggo Samsonsen Cross
1993 Tore Torgersen Stavanger
1994 Roy Åsheim Briskebyen
1995 Tore Torgersen Stavanger
1996 Kim Asbjørn Haugen Evje
1997 Jon Martin Ingebrigtsen Trondheim
1998 Paul Even Andersen Larvik
1999 Tore Torgersen Stavanger
2000 Petter Hansen Solli
2001 Kim Asbjørn Haugen Evje
2002 Lasse Ingebrigtsen Mascot
2003 Petter Hansen Solli
2004 Petter Hansen Solli
2005 Petter Hansen Solli
2006 Mads Sandbækken Frogner
2007 Mads Sandbækken Frogner
2008 Svein Roger Olsen Solli
2009 Bjørn Einar Rudshagen Solør
2010 Svein Åke Ek Vågan
2011 Glenn Morten Pedersen Frogner
2012 Mads Sandbækken Frogner
2013 Mads Sandbækken Frogner
2014 Mads Sandbækken Frogner
2015 Kenneth Haukås Mascot
2016 Glenn Morten Pedersen Ringerike
2017 Svein Åke Ek Munken
2018 Jonas Dammen Solør
2019 Glenn Morten Pedersen Drammen Tigers

Herrer Dobbel

1964 Erling Osland/Rolf Sulen Taxi
1965 Helge Ruud/Knut Jacobsen Strike
1966 Birger Soløst/Jan Kurås Strike
1967 Rolf Kjøle/Sven Hansen Strike
1968 Levin Hetland/Reidar Kindervåg Hook
1969 Per Kittelsen/Tom Christensen Hybo/Skru
1970 Per Kittelsen/Tom Christensen Hybo/Skru
1971 Knut M. Habberstad/Leif Johansen Club 300
1972 Gulbrand Gagnum/Tancred Steen Westend
1973 Bjørn Berg/Tom Christensen Hybo/Skru
1974 Geir Anseth/Rein Henden Solli
1975 Arne Svein Strøm/Jan Kurås Strike
1976 Helge Ruud/Jan Kurås Strike
1977 Erik Garder/Per Kittelsen Strike
1978 Erik Garder/Jan Kurås Strike
1979 Jan Erik Larsen/Øivind Ødegård Strike
1980 Arne Svein Strøm/Erik Garder Strike
1981 Arne Svein Strøm/Erik Garder Strike
1982 Jan Dhelie/Owe Herrmann Skru
1983 Arne Svein Strøm/Erik Garder Strike
1984 Arne Svein Strøm/Erik Garder Strike
1985 Bjarne Andersen/Espen Hegle Spotniks
1986 Jan Simonsen/Trygve Halvorsen Sofiemyr
1987 Magnar Fosseide/Per Einar Walstad Trondheim
1988 Erik Garder/Ulf Arnesen Strike
1989 Olav Gimse/Tore Jacobsen Trondheim
1990 Charles Sundberg/Tore Jacobsen Trondheim
1991 Arne Svein Strøm/Erik Garder Frogner
1992 Erik Haugen/Tore Rokkones Dora
1993 John Reidar Kindervåg/Tore Torgersen Stavanger
1994 Erik Garder/Tore Nordermoen Solli
1995 Arne Svein Strøm/Håkon Munkejord Frogner
1996 Arne Svein Strøm/Håkon Munkejord Frogner
1997 Stig Kåre Johansen/Stig Tømmerås Munken
1998 Arne Svein Strøm/Tore Torgersen Frogner
1999 Per Kristian Eide/Tom Ingholm Metro
2000 Petter Hansen/Sverre Lund Solli
2001 Geir Olav Pedersen/Ole Johnni Lislien Metro
2002 Per Kristian Eide/Roy Åsheim Metro
2003 Geir Olav Pedersen/Ole Johnni Lislien Solli
2004 Jahn Kåre Haugen/Kim Asbjørn Haugen Evje
2005 Kenneth Haukås/Lasse Ingebrigtsen Mascot
2006 Arne Svein Strøm/Rolf Johan Boysen Briskebyen
2007 Arne Svein Strøm/Stian Olsen Briskebyen
2008 Svein Roger Olsen/Thomas Fagerstrøm Solli
2009 Bjørn Einar Rudshagen/Jan Cato Sparby Solør
2010 Svein Roger Olsen/Thomas Fagerstrøm Solli
2011 Petter Hansen/Sverre Lund Solli
2012 Bjørn Einar Rudshagen/Jonas Sjøgren Solør
2013 Svein Roger Olsen/Mads Sandbækken Frogner
2014 Mads Sandbækken/Glenn Morten Pedersen Frogner
2015 Kenneth Haukås/Stefan Palmèr Mascot
2016 Glenn Morten Pedersen/Mads Sandbækken Ringerike
2017 Geir Ståle Kristiansen/Magnus Johansson Glåmdal
2018 Julius Emil Hopka/Thomas Fredrik Fagerstrøm Solli
2019 Daniel Bergstrøm/Christian Pettersen Briskebyen

Herrer Lag

1965: Strike, Oslo
1966: Fight, Bergen
1967: Taxi, Oslo
1968: Treff 65, Kristansand
1969: Mascot, Bergen
1970: Hybo/Skru, Oslo
1971: HyboSkru, Oslo
1972 Family, Oslo
1973: Westend, Oslo
1974: Hybo/Skru, Oslo
1975: Strike, Oslo
1976: Strike, Oslo
1977: Strike, Oslo
1978: Family, Oslo
1979: Family, Oslo
1980: Hull, Bergen
1981: Family, Oslo
1982: Hook, Stavanger
1983: FBK, Fredrikstad
1984: Frogner, Oslo
1985: Spotniks, Oslo
1986: Skru, Oslo
1987: Skru, Oslo
1988: FBK, Fredrikstad
1989: Skru, Oslo
1990: Frogner, Oslo
1991: FBK, Fredrikstad
1992: Solli, Oslo
1993: TBK, Trondheim
1994: Sofiemyr, Oslo
1995: Solli, Oslo
1996: Sofiemyr, Oslo
1997: Kjørbekk, Skien
1998: Frogner, Oslo
(Fra 1999 Baker format)
1999: Metro, Oslo
2000: Strike, Oslo
2001: Solli, Oslo
2002: Mascot,Bergen
2003: Solli, Oslo
2004: Solli, Oslo
2005: Metro, Oslo
2006: Frogner, Oslo
(Bakers slutt)
2007: Briskebyen, Hamar
2008: Solli, Oslo
2009: Frogner, Oslo
2010: Solør, Åsnes
2011: Frogner, Oslo
2012: Briskebyen, Hamar
2013: Munken, Trondheim
2014: Solli, Oslo
2015: Ringerike, Hønefoss
2016: Solli, Oslo
2017: TBK, Trondheim
2018: TBK, Trondheim
2019: TBK, Trondheim

Damer Singel

1964 Karin Råde Skru
1965 Wenche Eriksen Jøli
1966 Ragnhild Bjørklund Strike
1967 Oddbjørg Ravndal Crown
1968 Oddbjørg Ravndal Crown
1969 Oddbjørg Ravndal Crown
1970 Mette Anita Wivestad Treff 65
1971 Kjersti Strøm Strike
1972 Kjersti Strøm Strike
1973 Kjersti Strøm Strike
1974 Gunn Eva Linn Nonnen
1975 Gulborg Kirkeby Club 300
1976 Tove Walstad Nonnen
1977 Sissel Eide Nonnen
1978 Tove Walstad Nonnen
1979 Tove Walstad Nonnen
1980 Alfhild Gundersen Jumbo
1981 Randi Storvold Trondheim
1982 Tove Walstad Trondheim
1983 Nina Torgersen Crown
1984 Tove Walstad Trondheim
1985 Tove Fosseide Trondheim
1986 Gloria Spinler Tananger
1987 Tove Fosseide Trondheim
1988 Hilde Feldt Olsen Fredrikstad
1989 Hilde Simonsen Sofiemyr
1990 Mette Hermansen Fredrikstad
1991 Mette Hermansen Fredrikstad
1992 Kari Haugtvedt Frogner
1993 Alfhild Gundersen Hull
1994 Marianne Knutsen Vassøyholtet
1995 Torill Pedersen Strike
1996 Marianne Haukås Metro
1997 Ingunn Øien Strike
1998 Liv-Marie Jakobsen Stavanger
1999 Tina Cecilie Gudmundsen Solli
2000 Ingunn Øien Strike
2001 Siv Jakobsen Haugesund
2002 Siv Jakobsen Haugesund
2003 Mette Hansen Fredrikstad
2004 Ingunn Øien Metro
2005 Siw Fjellheim Cross
2006 Heidi Thorstensen Metro
2007 Ingunn Øien Metro
2008 Renate Jakobsen Stavanger
2009 Ann Louise Haugen Evje
2010 Patchrin Torgersen Solli
2011 Jeanett Haavelmoen Johansen Frogner
2012 Andrea E Hansen Vågan
2013 Janne Monsen Askøy
2014 Andrea E.Hansen Trondheim
2015 Heidi Thorstensen Frogner
2016 Heidi Thorstensen Frogner
2017 Åse Jacobsen Trondheim
2018 Grethe Walstad Fosseide Trondheim
2019 Heidi Thorstensen Frogner

Damer Dobbel

1966 Ragnhild Bjørklund /Reidun Nielsen Strike
1967 Kikki Tvedt/Tove M. Ringereide Fight
1968 Elsa Kristoffersen/Oddbjørg Ravndal Crown
1969 Bjørg Wivestad/Mette Anita Wivestad Treff 65
1970 Bjørg Wivestad/Mette Anita Wivestad Treff 65
1971 Kjersti Strøm /Reidun Nielsen Strike
1972 Kjersti Strøm /Ragnhild Bjørklund Strike
1973 Kjersti Strøm /Ragnhild Bjørklund Strike
1974 Alfhild Gundersen /Grete Johansen Jumbo
1975 Ragnhild Bjørklund /Turid Nilsen Kurås Strike
1976 Gunn Eva Linn /Sissel Eide Nonnen
1977 Aase Bråten/Turid Nilsen Kurås Strike
1978 Sissel Eide /Tove Walstad Nonnen
1979 Liv Aukner/Turid Nilsen Kurås Jupiter
1980 Randi Storvold/Tove Walstad Trondheim
1981 Inger-Lise Hermansen/Mette Hermansen Bjørnen
1982 Randi Storvold/Tove Walstad Trondheim
1983 Gulborg Kirkeby /Laila Elde Club 300
1984 Randi Storvold/Tove Walstad Trondheim
1985 Metter Hermansen/Inger-Lise Hermansen Fredrikstad
1986 Laila Elde/Gulborg Kirkeby Club 300
1987 Randi Storvold/Tove Fosseide Trondheim
1988 Lene Arnesen/Hilde Feldt Olsen Fredrikstad
1989 Inger-Lise Hermansen/Mette Hermansen Fredrikstad
1990 Randi Storvold/Tove Fosseide Trondheim
1991 Randi Storvold/Tove Walstad Trondheim
1992 Britt Østlund/Torill Pedersen Strike
1993 Brit Venge/Vera Bjørklund Strike
1994 Britt Østlund/Torill Pedersen Strike
1995 Britt Østlund/Torill Pedersen Strike
1996 Nina Torgersen/Guro Andersen Stavanger
1997 Mette Hansen/Sofie Hansen Fredrikstad
1998 Grethe Andersen/Tina Cecilie Gudmundsen Solli
1999 Grethe Andersen/Tina Cecilie Gudmundsen Solli
2000 Mette Hansen/Sofie Hansen Fredrikstad
2001 Marianne Haukås/Trude Arnesen Solli
2002 Siv Jakobsen/Tone Barka Haugesund
2003 Berit Follevåg/Janne Monsen Fyllingen
2004 Heidi Edvardsen/Ingunn Øien Metro
2005 Grethe Andersen/Pat Torgersen Solli
2006 Heidi Edvardsen/Heidi Thorstensen Metro
2007 Heidi Thorstensen/Ingunn Øien Metro
2008 Cathrine Bjercke/Ingunn Øien Frogner
2009 Cathrine Bjercke/Jeanett Haavelmoen Johansen Frogner
2010 Patchrin Torgersen/Ine Lorentzen Solli
2011 Jeanett Haavelmoen Johansen/Sandra Bakken Frogner
2012 Heidi Thorstensen/Patcharin Torgersen Solli
2013 Sandra Bakken/Mariann Ingvoldstad Frogner
2014 Monica Lislien/Line Berg Almestrand Solli
2015 Heidi Thorstensen/Lisa Iren Riise Frogner
2016 Grethe Walstad Fosseide/Tove Walstad Fosseide Trondheim
2017 Bodhild Engebretsen Mjaatvedt/Sylvia Ingebrigtsen Fyllingen
2018 Tone Gustafsson/Nina Marring Solli
2019 Grethe Walstad Fosseide/Åse Jacobsen Trondheim

Damer Lag

DAMER
1965: Vesta, Bergen
1966: Splitt, Oslo
1967: Splitt, Oslo
1968: Miss, Bergen
1969: Treff 65, Kristiansand
1970: Strike, Oslo
1971: Strike, Oslo
1972 Strike, Oslo
1973: Strike, Oslo
1974: Jumbo, Bergen
1975: Strike, Oslo
1976: Strike, Oslo
1977: Rockets, Kristiansand
1978: Jupiter, Oslo
1979: Jupiter, Oslo
1980: Jupiter, Oslo
1981: Jupiter, Oslo
1982: Cross, Stavanger
1983: Dora, Trondheim
1984: Crown, Stavanger
1985: SBK, Stavanger
1986: FBK, Fredrikstad
1987: FBK, Fredrikstad
1988: TBK, Trondheim
1989: FBK, Fredrikstad
1990: FBK, Fredrikstad
1991: FBK, Fredrikstad
1992: Strike, Oslo
1993: FBK, Fredrikstad
1994: FBK, Fredrikstad
1995: Metro, Oslo
1996: Solli, Oslo
1997: Strike, Oslo
1998: Solli, Oslo
(Fra 1999 Baker format)
1999: SBK, Stavanger
2000: SBK, Stavanger
2001: Haugesund, Haugesund
2002: Solli, Oslo
2003: Solli, Oslo
2004: Bjugn, Bjugn
2005: Metro, Oslo
2006: Drammen Tigers
(Bakers slutt)
2007: Frogner, Oslo
2008: Solli, Oslo
2009: Frogner, Oslo
2010: TBK, Trondheim
2011: TBK, Trondheim
2012: Frogner, Oslo
2013: Solli, Oslo
2014: TBK, Trondheim
2015: TBK, Trondheim
2016: TBK, Trondheim
2017: TBK, Trondheim
2018: TBK, Trondheim
2019: TBK, Trondheim

Gutter Singel

GUTTER (1 klasse)
1973: Terje Olsen, Hybo/Skru
1974: Øivind Christiansen, Hybo/Skru
1975: Morten Thoresen, Spotniks
1976: Alf Toftevåg, Players
1977: Per Einar Walstad, Trondheim
1978: Trond Manskow, Fredrikstad
1979: Torfinn Eilertsen, Fredrikstad
1980: Torfinn Eilertsen, Fredrikstad
1981: Espen Hegle, Club 300
Eldre Yngre
1982: Sigve Johansen, Hook Olav Leivestad, Hook
1883: Tore Jakobsen, Trondheim Tore Torgersen, Stavanger
1984: Geir O. Wærsland, Hook Tore Torgersen, Stavanger
1985: Helge Jakobsen, Hook Greger Brattås, Rolvsøy
1986: Vegard Horgmo, Trondheim Per K. Hermansen, Fredrikstad
1987: Frode Jørgen Aaneby, Nes Per K. Hermansen, Fredrikstad
1988: Yngvar Kostøl, Rockets Per K. Hermansen, Fredrikstad
1989: Glenn Hagmansen, Solli Jon Fundingsrud, Bjørnen
1990: Arne Egil Olsen, Solli Knut Hansen, Solli
1991: Sigbjørn Dugal, Jarlsberg Kent Håvard Iversen, Jarlsberg
1992: Thomas Aakermann, Jarlsberg Kent Håvard Iversen, Jarlsberg
1993: Thomas Danielsen, Arctic Strike Rolf Galdal, Åmot
1994: Vegard Lappebakken, Notodden Øyvind Hasseløy, Amanda
1995: Tommy Eidebakken, Haugesund Carl Martin Graf, Jarlsberg
1996: Christopher Hobæk, Jarlsberg Rune Andersen, Porsgrunn
1997: Kim Asbjørn Haugen, Evje Ole A. Ingvoldstad, Briskebyen
1998: Anders Paulsen, Jarlsberg Jahn Kåre Haugen, Evje
1999: Audun Kleven, Frogner Kenneth A. Larsen, Sju Spare
2000: Ole Anders Ingvoldstad, Bekkelaget Marius Syvertsen, Jarlsberg
2001: Jahn Kåre Haugen, Evje Thomas Johannesen, Sandnes
2002: Kenneth A. Larsen, Frogner Morten Dyrland, Evje
2003: Kent Andre Wenes, Bjugn Mads Sandbækken, Red Crown
2004: Martin Olsen, Srctic Strike Carl Magnus Pettersen, Frogner
2005: Martin Olsen, Arctic Strike Carl Magnus Pettersen, Frogner
2006: Carl Magnus Pettersen, Frogner André Langrin Hansen, Sølvkula og
Simen S. Jensen, Vågan
2007: André Langrin Hansen, Sølvkula Lars Christian Nygård, Sarpsborg
2008: Alexander Halvorsen, Gokstad John-Øyvind Hafeld, Polar Team
2009: Lars-Christian Nygård, Frogner Pål Selvnes, Orkla
2010: Robin Nordås Grindvik, Verdal Øyvin Kulseng, Larvik
2011: Arnar David Jonsson, Cross Jonas Baardsen, Narvik
2012: Øyvin Kulseng, Larvik Lars Kofstad, Vågan
2013: Øyvin Kulseng, Larvik Brian Kjær, Nygård
2014: Arvid Espen, Trondheim Jens Mathiesen, Solør
2015: Jens Mathiesen, Solør Jonas Dammen, Solør
2016: Jens Mathiesen, Solør Jonas Dammen, Solør
2017: Jonas Dammen, Solør Thomas Nilsen, Mascot
2018: Georg Skryten, Cross Thomas Nilsen, Mascot
2019: Jonas Dammen, Solør Gaute Skar Hovde, Molde
2020: Gaute Skar Hovde, Molde Andreas Engan Aas, Trondheim

Gutter Dobbel

Eldre Yngre
1982: H. Jakobsen/G.O. Wærsland T. Vaaland/K. Karlsen
1983: H. Jakobsen/G.O. Wærsland P. Sivertsen/E. Olsen
1984: O. Leivestad/S. Johansen P. Sivertsen/E. Olsen
1985: T. Torgersen/T. Vaaland G. Brattås/R. Pettersen
1986: P. Sivertsen/E. Olsen O.M.Bjerkebakke/J. Skåksrud
1987: R. Singdahlsen/R. Pettersen A.E. Olsen/R. Fjørtoft
1988: R. Pedersen/O. Olsen M. Næss/T. Svendsen
1989: G. Hagmansen/A.E. Olsen M. Hinna/L. Normann
1990: S. Østensen/H.Olsnes K. Hansen/O. Mardal
1991: T. Thoresen/J.V. Bakker O.C. Hermansen/T. Danielsen
1992: E. Pedersen/J.A. Simonsen K.H. Iversen/E. Rudi
1993: T. Danielsen/O.C. Hermandsen Ø. Hasseløy/K. Sørensen
1994: T. Eidebakken/K. Sørensen A. Kleven/C. Hobæk
1995: T. Eidebakken/K. Sørensen E. Dahle/K.I. Grøndahl
1996: R. Andersen/F. Lønne A. Kleven/C.M. Graf
1997: K.A.Haugen/J.K.Haugen O.A. Ingvoldstad/E. Lund
1998: A. Kleven/C.M. Graf A.C. Dovland/J.K. Haugen
1999: T. C. Bjercke/D. Ekanger K. A. Larsen/O. P. Reiersen
2000: K. A. Larsen/O. P. Reiersen M. Syvertsen/ A. Wahl
2001: G.M. Pedersen/E. Høland T. Johannesen/J.A. Haugland
2002: M. Syvertsen/A. Wahl R. Barkmark/M. Jørgensen
2003: A. Bruun/A. Wahl C.M.Pettersen/M. Sandbækken
2004: M. Skouge/M. Olsen R.J. Vikse/A. Kvinnesland
2005: M. Olsen/Chr. Nikolaisen Christer Jakobsen/Simen S. Jensen, Vågan BK
2006: A. L. Hansen/F.S. Berge, Sølvkula BK Christer Jakobsen/Simen S.Jensen, Vågan BK
2007: Carl M. Pettersen/Svein Åke Ek, Frogner BK T.K.Ø. Solberg/H.A. Oseth, Solli BK
2008: C Evensen/K A Holmen Hovde, Drammen Tigers BK Olav Solbu Knudsen/Pål Selvnes, Orkla BK
2009: Tony Opsand/Julius Emil Hopka, Brage BK Pål Selvnes/Stian Hoff, Orkla BK
2010: Robin N.Grindvik/Jon S.M.Sellæg, Verdal BK Arvid Espen/Stian Hoff, Orkla BK
2011: Mathias Reinertsen/Pål Mastervik, Syv Søstre BK Stian L.Tjønndal/Lars Kofstad, Vågan BK

2012-2015 var det mix dobbel

Eldre Yngre
2012: Patrick G.Emblem/Jonathan H.Hamrin, Molde BK Lars Kofstad/Tord Hermansen, Vågan BK
2013: Arvid Espen/Hanne Hoff, Orkla BK Jens Mathiesen/Jørgen Mathiesen, Solør BK
2014: Brian Kjær/Ruben Sælen Hansen, Mascot BK Jens Mathiesen/Jonas Dammen, Solør BK
2015: Jens Mathiesen/Jonas Dammen, Solør BK Alexander Beck/Benjamin Brendingen, Glåmdal BK

Fra 2016 bare én dobbelklasse for gutter.

Gutter
2016: Jens Mathiesen/Jonas Dammen, Solør BK
2017: Alexander Back/Jonas Dammen, Solør BK
2018: Alexander Back/Jonas Dammen, Solør BK
2019: Eirik Bjørnstad Skoglund/Jonas Dammen, Solør BK
2020: Sander Kastås Lindstad/Anders Johansen, Munken BK

Jenter Singel

Piker (1 klasse)
1976: Tove Walstad, Nonnen
1977: Annicken Greger, Spotniks
1978: Oddny Gehrken, Strike
1979: Beate Fritsvold, Bjørnen
1980: Mette Hermansen, Fredrikstad
1981: Aud Inger Jakobsen, Cross
Eldre Yngre
1982: Mette Hermansen, Bjørnen Nina Pettersen, Balder
1983: Lene Hermansen, Bjørnen Nina Pettersen, Balder
1984: Nina Martinsen, Jupiter Kathrine Gjertsen, Stavanger
1985: Nina Martinsen, Skru Hilde Simonsen, Kolbotn
1986: Torill Pedersen, Skru Kathrine Gjertsen, Hook
1987: Hilde Simonsen, Sofiemyr Sonja Samsonsen, Crown
1988: Hilde Simonsen, Sofiemyr Linda Grimstad, Oasen
1989: Hilde Simonsen, Sofiemyr Tina C. Gudmundsen, Jupiter
1990: Linda Grimstad, Oasen Tina C. Gudmundsen, Sofiemyr
1991: Mary Ann Aamodt, Åmot Ingunn Øien, Metro
1992: Tina C. Gudmundsen, Metro Anneli Øyfoss, Pollo
1993: Ingunn Øien, Metro Annette Dahle, Hook
1994: Lene Arnli, Kristiansand Annette Dahle, Hook
1995: Lene Arnli, Kristiansand Anne Evensen, Bekkelaget
1996: Camilla Strøm, Trondheim Hilde Kristine Karlsen, Sarpsborg
1997: Annette Dahle, Sarpsborg Martine van Dam, Kjørbekk
1998: Pernille Gunnerud, Jarlsberg Tove Elise Apeland, Haugsund
1999: Hilde Kristine Karlsen, Sarpsborg Trine Ø. Berntsen, Larvik
2000: Tove Elise Apeland, Haugsund Cathrine Bjercke, Sju-Spare
2001: Eva Jørgensen, Notodden Kristin Bøe, Sandnes
2002: Mona Wold, Evje Cathrine Bjercke, Sju-Spare
2003: Ann Veronica Gyllensten, Sarpsborg Ann Louise Haugen, Evje
2004: Ann Louise Haugen, Evje Renate Jakobsen, Stavanger
2005: Ann Louise Haugen, Evje Monica Lislien, Drammen Tigers
2006: Ann Louise Haugen, Evje Jeanett Haavelmoen Johansen, Jarlsberg
2007: Renate Jakobsen, Stavanger Jeanett Haavelmoen Johansen, Jarlsberg
2008: Jeanett Haavelmoen Johansen, Frogner Lindsey Warland, Stavanger
2009: Jeanett Haavelmoen Johansen, Frogner Line Berg Almestrand, Ringerike
2010: Marthe Hegna Karlberg, Larvik Andrea E.Hansen, Polar Team
2011: Sofie Laksekjøn Miettinen, Jarlsberg Line Berg Almestrand, Ringerike
2012: Andrea E.Hansen, Vågan Celine Larsen, Askøy
2013: Andrea E.Hansen, Vågan Celine Larsen, Askøy
2014: Celine Larsen, Askøy Emilie Mathisen, Larvik
2015: Celine Larsen, Askøy Sofia Hultstedt, Narvik
2016: Merethe Olsen Gulløy, Molde Sofia Hultstedt, Narvik
2017: Sofia Hultstedt, Narvik Nora Kjellås, Solør
2018: Nora Kjellås, Soleør Jenny Mathiesen, Solør
2019: Sofia Hultstedt, Narvik Jenny Mathiesen, Solør
2020: Andrea Kvernhusløkken, Solør Jenny Mathiesen, Solør

Jenter Dobbel

Eldre Yngre
1982: Mette Hermansen/Hilde Olsen, Bjørnen T. Uthuslien/Nina Martinsen, Jupiter
1983: Mette Hermansen/Lene Hermansen, Bjørnen M. Kristensen/Liv-Marie Klemetsen, Cross
1984: Lene Hermansen/Hæge Andreassen, Fredrikstad Tina C. Gudmundsen/Å. Teigen, Jupiter
1985: Torill Pedersen/Nina Martinsen, Skru Sonja Samsonsen/B. Olsen, Cross
1986: M. Kjeksrud/A.B. Olsen, Strømsø Tina C. Gudmundsen/Trude Arnesen, Jupiter
1987: Sonja Samsonsen/B. Olsen, Crown Tina C. Gudmundsen/Trude Arnesen, Jupiter
1988: L. Ingebrigtsen/Linda Grimstad, Oasen V. Hansen/H. Eriksen, Skredderåsen
1989: Tina C. Gudmundsen/Irene Hansen, Jupiter Mary Ann Aamodt/I.L. Åmot, Åmot
1990: Ingunn Øien/Siv Jacobsen, Metro Tina C. Gudmundsen/S. Syse, Sofiemyr
1991: Tina C. Gudmundsen/Ingunn Øien, Metro Irene Kindervåg/Rut M. Økland, Stavanger
1992: Tina C. Gudmundsen/Ingunn Øien, Metro Annali Øyfoss/Gro Anita Mathisen, Pollo
1993: Tina C. Gudmundsen/Ingunn Øien, Metro (Ingen deltagere)
1994: Gro Anita Eikild/Linda Sofie Haugen, Evje (Ingen deltagere)
1995: Anne Evensen/Gro Anita Eikild, Bekkelaget Pernille Gunnerud/Lisette Murud, Jarlsberg
1996: Irene Lundeby/Siw Agnete Reiss, Sju-Spare Ann-Cecilie Karlsen/Trine Østby, Larvik
1997: Pernille Gunnerud/Kristine Indresand, Jarlsberg Ann-Veronika Gyllensten/Anne Berit Økland, Sarpsborg
1998: Lene Johansen/Lene Mikalsen, Vepsa Iselin Amundsen/Martine van Dam, Kjørbekk
1999: Ann-Cecilie Karlsen/Trine Ø. Berntsen, Larvik Ann-Veronika Gyllensten/Anne Berit Økland, Sju-Spare
2000: Iselin Amundsen/ Martine van Dam, Kjørbekk Ann-Veronika Gyllensten/Anne Berit Økland, Sarpsborg
2001: Ann-Veronica Gyllensten/Trine Lise Reiersen, Sarpsborg Mona Wold/Ann-Louise Haugen, Evje
2002: Ann-Louise Haugen/Mona Wold, Evje Catrine Pettersen/Benedicte Johannessen, Red Crown
2003: Monica Lislien/Mariann Haugerud,Drammen Tigers Cathrine Bjercke/Krystal Nilsen, Sju-Spare
2004: Gure Cecilie Olsen/Christine Heltne, Jarlsberg Renate Jakobsen/Annette Obrestad, Cross
2005: Cathrine Bjercke/Monica Lislien, Drammen Tigers Stine E. Olsen/Torbjørg Petersen, Munken
2006: Renate Jakobsen/Anette Obrestad, Stavanger Henriette Hagen/Amanda Olafsson, Sørlands-Strike
2007: Amanda Olafsson/Henriette Hagen, Sørlands-Strike Jeanette B.Lauvlid/Jeanett H.Johansen, Frogner
2008: Jeanette B. Lauvlid/Jeanett H. Johansen, Frogener Sandra Bakken/Karoline Fjellstad, Frognar
2009: Lindsey Warland/Sonja Karin Vikse, Stavanger Karoline S.Helgesen/Andrea E.Hansen, Polar Team
2010: Malen Bakken/Sandra Bakken, Frogner Karoline S.Helgesen/Andrea E.Hansen, Polar Team
2011: Sandra C.B.Skarholm/Caroline Bakke, Cross Nina Mortensen/Karoline S.Helgesen, Polar Team

2012-2015 var det mix dobbel

Eldre Yngre
2012: Patrick G.Emblem/Jonathan H.Hamrin, Molde Lars Kofstad/Tord Hermansen, Vågan
2013: Arvid Espen/Hanne Hoff, Orkla Jens Mathiesen/Jørgen Mathiesen, Solør
2014: Brian Kjær/Ruben Sælen Hansen, Mascot Jens Mathiesen/Jonas Dammen, Solør
2015: Jens Mathiesen/Jonas Dammen, Solør Alexander Beck/Benjamin Brendingen, Glåmdal

Fra 2016 bare én dobbelklasse for jenter.

Jenter
2016: Helene Johanne Johnsrud/ Ine Renathe Iversen, Ringerike
2017: Helene Johanne Johnsrud/ Ine Renathe Iversen, Ringerike
2018: Andrea Kvernhusløkken/ Nora Kjellås, Solør
2019: Andrea Kvernhusløkken/ Nora Kjellås, Solør
2020: Andrea Kvernhusløkken/ Jenny Mathiesen, Solør

Gutter Singel

2008 Christer Jakobsen, Vågan
2009 Aleksander Kvinnesland, Solli
2010 John Anders Jensen, Orkla
2011 Tor Inge Jansen, Briskebyen
2012 Arnar David Jonsson, Cross
2013 Mathias Reinertsen, Syv Søstre
2014 Patrik Angen Walstad, Trondheim
2015 Patrick G. Emblem, Briskebyen
2016 Patrick G. Emblem, Briskebyen
2017 U21 Jonas Dammen, Solør
2017 U26 Andreas Skoglund, Solør
2018 U21 Georg Skryten, Cross
2018 U26 Arvid Espen, Trondheim
2019 U21 Jens Mathiesen, Solør
2019 U26 Patrick G. Emblem, Trondheim

Gutter Dobbel

2008 Fredrik Tjernes / Martin Olsen, Frogner
2009 Fredrik Tjernes / Martin Olsen, Frogner
2010 John Anders Jensen / Pål Selvnes, Orkla
2011 Tor Inge Jansen / Christer Aker, Briskebyen
2012 Mathias Lauritzen / Mathias Reinertsen, Syv Søstre
2013 Andreas Skoglund / Frode Vermund, Solør
2014 Stian L.Tjønndal / Lars Kofstad, Vågan
2015 Martin Moen Stikbakke / Øyvin Kulseng, Ringerike
2016 Arvid Espen / Mathias Reinertsen, Trondheim
2017 Andreas Skoglund / Jonas Dammen, Solør
2018 Arvid Espen / Patrick g.Emblem, Trondheim
2019 Alexander Beck / Vetle Vålbekken, Solør

Jenter Singel

2008 Ann Louise Haugen, Evje
2009 Ann Louise Haugen, Evje
2010 Åse Jacobsen, Trondheim
2011 Åse Jacobsen, Trondheim
2012 Åse Jacobsen, Trondheim
2013 Stine Helene Palmer, Fyllingen
2014 Sandra Bakken, Solli
2015 Andrea E.Hansen, Trondheim
2016 Andrea E.Hansen, Trondheim
2017 U21 Celine Larsen, Solli
2017 U26 Margit Eilertsen, Arendal
2018 U21 Nora Kjellås, Solør
2018 U26 Sandra Hansen, Fredrikstad
2019 U21 Jenny Mathiesen, Solør
2019 U26 Andrea E.Hansen, Arctic Strike

Jenter Dobbel

2008 Jeanette Bogen Lauvlid/ Miriam Lindgaard Stivang, Frogner
2009 Cathrine Bjercke/ Jeanett Haavelsmoen Johansen, Frogner
2010 Ingelinn Lønne / Stine Helene Palmer, Fyllingen
2011 Åse Jacobsen / Lene Angen Walstad, Trondheim
2012 Miriam Lindgaard Stivang/ Sandra Bakken, Frogner
2013 Ingelinn Lønne / Stine Helene Palmer, Fyllingen
2014 Ida Stokke Sneeggen/ Kristin Merethe Sneeggen, Munken
2015 Andrea E.Hansen / Ellinor E.Evensen, Trondheim
2016 Andrea E.Hansen / Linnea Radden, Trondheim
2017 Hanne Buran Spets / Ronja M. Petersen, Trondheim
2018 Nora Kjellås / Jenny Mathiesen, Solør
2019 Nora Kjellås / Jenny Mathiesen, Solør

Herrer Singel

1993 50-59 Arild Nordby Solli
1993 60+ Jan Gravli Kolbotn
1994 50-59 Viggo Samsonsen Cross
1994 60+ Rolf Walstad Trondheim
1995 50-59 Arne Svein Strøm Frogner
1995 60+ Levi Seland Arendal
1996 50-59 Arne Arnesen Strike
1996 60+ Arvid Bøhn Larvik
1997 50-59 Christer Olsson Hook
1997 60+ Ove Johansen Skru
1998 50-59 Arne Svein Strøm Frogner
1998 60+ Per Johansen Stavanger
1999 50-59 Christer Olsson Stavanger
1999 60+ Tor Solberg Trønderstrike
2000 50-59 Arne Svein Strøm Frogner
2000 60+ Arne Rui Gjøvik
2001 50-56 Arne Harry Sæther Metro
2001 57-66 Per Reidar Karlsen Stavanger
2001 67+ Rolf Walstad Trondheim
2002 50-56 Arne Harry Sæther Metro
2002 57-66 Christer Olsson Stavanger
2002 67+ Per Johansen Cross
2003 50-56 Inge Sørgjerd Steinkjer
2003 57-66 Rolf Johan Boysen Briskebyen
2003 67+ Birger Alseth Stjørdal
2004 50-57 Marvin Paulsen Briskebyen
2004 58-64 Christer Olsson Cross
2004 64+ Trygve Nagell Metropensjonistene
2005 50-57 Thore Liberg Briskebyen
2005 58-64 Christer Olsson Cross
2005 64+ Jan Gravli Kolbotn
2006 50-57 Owe Herrmann Skru
2006 58-64 Marvin Paulsen Briskebyen
2006 64+ Trygve Nagell Metropensjonistene
2007 50-57 Svenn-Rune Hansen Askøy
2007 58-64 Arne Svein Strøm Briskebyen
2007 65+ Trygve Nagell Metropensjonistene
2008 50-57 Trond Syvertsen Jarlsberg
2008 58-64 Arne Svein Strøm Briskebyen
2008 65+ Arne Rui Gjøvik
2009 50-57 Bjarne Nerdrum Lillestrøm
2009 58-64 Arne Svein Strøm Briskebyen
2009 65+ Rolf Johan Boysen Briskebyen
2010 50-57 Thore Liberg Briskebyen
2010 58-64 Owe Herrmann Skru
2010 65+ Arne Svein Strøm Briskebyen
2011 50-57 Per-Olof Larsson Solli
2011 58-64 Thorbjørn Dahle Gjøvik
2011 65+ Arne Svein Strøm Briskebyen
Veteranmestere
2012 50-57 Per-Olof Larsson Solli
2012 58-64 Owe Herrmann Skru
2012 65+ Arne Svein Strøm Briskebyen
2013 50-57 Guttorm Bjørøen Hallingkast
2013 58-64 Ulf N Moen Red Crown
2013 65+ Arne Svein Strøm Briskebyen
Norgesmestere
2014 50-57 Jon M.Ingebrigtsen Trondheim
2014 58-64 Thore Liberg Bekkelaget
2014 65+ Arne Svein Strøm Bekkelaget
2015 50-57 Guttorm Bjorøien Hallingkast
2015 58-64 Owe Herrmann Skru
2015 65+ Tom Fagerstråm Strike
2016 50-57 Rune Feirud Munken
2016 58-64 Geir Amundsen Mascot
2016 65+ Odd Gunnar Kaspersen Bekkelaget
2017 50-57 Pål Sigurd Romskaug Briskebyen
2017 58-64 John Aarre Cross
2017 65+ Arne Svein Strøm Bekkelaget
2018 50-57 Tore Torgersen Trondheim
2018 58-64 Tom R. Borgen Ringerike
2018 65+ Odd Gunnar Kaspersen Bekkelaget
2019 50-57 Tore Torgersen Trondheim
2019 58-64 Petter Meland Dora
2019 65+ Owe Herrmann Skru
2020 50-57 Pål Sigurd Romskaug Briskebyen
2020 58-64 Ivar Lønnum Steinkjer
2020 65+ Birger Inge Oppegaard Red Crown

Herrer Dobbel

1993 Alf Nilsen/Arild Nordby Solli
1994 Reidar Balstad/Rolf Walstad Trondheim
1995 Christer Olsson/Harald Økland Hook
1996 Anton Olstad/Arne Svein Strøm Frogner
1997 Bjørn Dahle/Reidar Kindervåg Hook
1998 Anton Olstad/Arne Svein Strøm Frogner
1999 Per Arne Olsen/Steinar Karlsen Solli
2000 Arne Arnesen/Terje Jensen Strike
2001 Johnny Bolland/Magnar Dyrnes Munken
2002 Arild Nordby/Per Dalen Solli
2003 Bjørn Kummernes/Inge Sørgjerd Steinkjer
2004 Christer Olsson/Per Reidar Karlsen Cross
2005 Christer Olsson/Wilhelm Hetland Cross
2006 Arne Arnesen/Tore Jensen Strike
2007 Per Johansen/Torfinn Karlsen Cross
2008 Egil Lorentz Hansen/Frank Berge Sølvkula
2009 Arne Svein Strøm/Rolf Johan Boysen Briskebyen
2010 Arne Svein Strøm/Lars Perry Øie Briskebyen
2011 Per-Olof Larsson/Steinar Karlsen Solli
Veteranmestere
2012 Terje Karlsen/Trond Syvertsen Grenland
2013 Fredrik Hesselberg-Meyer/Birger Inge Oppegaard Red Crown
Norgesmestere
2014 Geir Amundsen/Stefan Palmèr Mascot
2015 Owe Herrmann/Per Andersen Skru
2016 Morten Botilsrud/Gjermund Mathiesen Solør
2017 Morten Berntsen/Pål Sigurd Romskaug Briskebyen
2018 50-57 Tomi Niitti/Tore Torgersen Trondheim
2018 58-64 Birger I. Oppegaard/Fredrik Hesselberg-Meyer Red Crown
2018 65+ Arne Svein Strøm/Ola Bjørtomt Bekkelaget
2019 50-57 Terje Barkald/ Øyvind Harang Solli
2019 58-64 Frank Tangen/ Ove Fonn Kvam
2019 65+ Anton Olstad/ Odd Gunnar Kaspersen Bekkelaget
2020 50-57 Robert Lind/ Jan Egil Hansen Larvik
2020 58-64 Fredrik Hesselberg-Meyer/Birger Inge Oppegaard Red Crown
2020 65+ Odd Gunnar Kaspersen/ Ola Bjørtomt Bekkelaget

Damer Singel

1993 45-54 Eva Langelid Jarlsberg
1993 55+ Astrid Gulbrandsen Skru
1994 45-54 Turid Gaarder Solli
1994 55+ Laila Jacobsen Kolbotn
1995 45-54 Vigdis Evensen Bekkelaget
1995 55+ Unni Michelsen Kometen
1996 50-59 Nina Torgersen Stavanger
1996 60+ Kari Kjus Kolbotn
1997 50-59 Nina Torgersen Stavanger
1997 60+ Astrid Gulbrandsen Skru
1998 50-59 Nina Torgersen Stavanger
1998 60+ Alfhild Sævareid Fyllingen
1999 50-59 Olaug Johansen Dora
1999 60+ Astrid Gulbrandsen Skru
2000 50-59 Ellen Andersen Sofiemyr
2000 60+ Birgit Mathiesen Skru
2001 50-56 Liv Ingebrigtsen Mascot
2001 57-66 Nina Torgersen Stavanger
2001 67+ Gerd Utteberg Metropensjonistene
2002 50-56 Ingrid Ingebrigtsen Fyllingen
2002 57-66 Nina Torgersen Stavanger
2002 67+ Unni Michelsen Metropensjonistene
2003 50-56 Randi Storvold Trondheim
2003 57-66 Nina Torgersen Stavanger
2003 67+ Kari Kjus Metropensjonistene
2004 50-57 Astrid Arnesen Sju Spare
2004 58-64 Vigdis Bjørtomt Bekkelager
2004 65+ Unni Michelsen Metropensjonistene
2005 50-57 Bodil Brustad Fredrikstad
2005 58-64 Vigdis Bjørtomt Bekkelager
2005 65+ Astrid Andersen Valdres
2006 50-57 Marit Lillebudal Trondheim
2006 58-64 Mildrid Johnsen Lillestrøm
2006 65+ Unni Michelsen Metropensjonistene
2007 50-57 Marit Lillebudal Trondheim
2007 58-64 Vigdis Bjørtomt Bekkelager
2007 65+ Kari Kjus Metropensjonistene
2008 50-57 Gerd Brandett Solør
2008 58-64 Mildrid Johnsen Lillestrøm
2008 65+ Kari Kjus Metropensjonistene
2009 50-57 Sylvi Bergtun Berge Sølvkula
2009 58-64 Erna Verstad Skru
2009 65+ Unni Michelsen Metropensjonistene
2010 50-57 Tove Fosseide Trondheim
2010 58-64 Gunvor Rosenkilde Ringerike
2010 65+ Unni Michelsen Metropensjonistene
2011 50-57 Ingrid Olsen Trondheim
2011 58+ Britt Østlund Solli
Veteranmestere
2012 50-57 Anita Meiningen Solør
2012 58+ Rigmor Hansen Jarlsberg
2013 50-57 Tove Fosseide Trondheim
2013 58+ Bente Mengshoel Brage
Norgesmestere
2014 50-57 Mariann Kleiven Arctic Strike
2014 58+ Gunvor Rosenkilde Ringerike
2015 50-57 Ann Kristin Dahl Brage
2015 58+ Gerd Brandett Glåmdal
2016 50-57 Tove Fosseide Trondheim
2016 58+ Gerd Brandett Glåmdal
2017 50-57 Janne Monsen Ringerike
2017 58+ Tove Walstad Fosseide Trondheim
2018 50-57 Mette Hansen Fredrikstad
2018 58+ Tove Walstad Fosseide Trondheim
2019 50-57 Mette Ertsgaard Trondheim
2019 58+ Tove Walstad Fosseide Trondheim
2020 50-57 Mette Hansen Fredrikstad
2020 58+ Tove Walstad Fosseide Trondheim

Damer Dobbel

1993 Erna Verstad/Turid Kurås Metro
1994 Karin Jørgenrud/Turid Gaarder Solli
1995 Anne Lise Jensen/Astrid Gulbrandsen Skru
1996 Kari Kjus/Laila Jacobsen Kolbotn
1997 Astrid Gulbrandsen/Erna Verstad Skru
1998 Anne Lise Jensen/Birgit Mathiesen Skru
1999 Laila Hansen/Olaug Johansen Dora
2000 Anne Lise Jensen/Erna Verstad Skru
2001 Anne Lise Jensen/Erna Verstad Skru
2002 Kari Kjus/Unni Michelsen Metropensjonistene
2003 Anny Bondeli/Randi Sogn Gjøvik
2004 Anne Grete Haugen/Bente Händler Olsen Sølvkula
2005 Anne Grete Haugen/Bente Händler Olsen Sølvkula
2006 Brit Karin Stai/Mildrid Johnsen Lillestrøm
2007 Kari Kjus/Unni Michelsen Metropensjonistene
2008 Anne Grete Haugen/Bente Händler Sølvkula
2009 Anne Grete Haugen/Bente Händler Sølvkula
2010 Tove Fosseide/Ingrid Olsen Trondheim
2011 Tove Fosseide/Ingrid Olsen Trondheim
Veteranmestere
2012 Bente Händler/Anne Grete Haugen Sølvkula
2013 Tove Fosseide/Ingrid Olsen Trondheim
Norgesmestere
2014 Mariann Kleiven/ Merethe Nelvik Arctic Strike
2015 Ann Kristin Dahl/ Bente Mengshoel Brage
2016 Tove Fosseide/Ingrid Olsen Trondheim
2017 Roshild Jensen/Ragnhild Kristoffersen Arctic Strike
2018 50-57 Roshild Jensen/Marianne Kleven Arctic Strike
2018 58+ Ingrid Olsen/Tove Walstad Fosseide Trondheim
2019 50-57 Astrid Andersen/ Roshild Jensen Arctic Strike
2019 58+ Ingrid Olsen/Tove Walstad Fosseide Trondheim
2020 50-57 Metter Ertsgaard/ Liv Grete Rundhaug Trondheim
2020 58+ Ingrid Olsen/Tove Walstad Fosseide Trondheim

Mikslag

Norske rekorder