Under én uke til Ungbowling Sommerleir på Flisa

Publisert 16.06.2025

Fra Ungbowling

Nedtellingen er i gang og om få dager samles bowlingglade ungdommer fra hele landet på Flisa til Ungbowling Sommerleir 2025. Leiren går av stabelen fra søndag 22. juni til fredag 27. juni, og årets opplegg lover både faglig utvikling, konkurranser og sosiale høydepunkter.

Totalt er det 28 deltakere som er klare for ei uke fylt med bowlingtrening, mestring, samhold og moro. På programmet står det både tekniske økter i bowlinghallen, lagkonkurranser, sosiale aktiviteter og tradisjonelle aktiviteter.

– Sommerleiren er en viktig arena for å bygge miljø og utvikle unge spillere både sportslig og sosialt. Det er lav terskel, høyt engasjement og masse positiv energi, sier Ungbowling-leder Jørgen Mathiesen.

En av ukas store høydepunkter finner sted torsdag 26. juni, når deltakerne får oppleve konsert med D.D.E og tivoli på Flisa, før det hele avsluttes med Mini-NM i bowlinghallen fredag formiddag.

Leiren er en viktig del av Norges Bowlingforbund og Ungbowling sin satsing på rekruttering og utvikling i ungdomssegmentet, og har blitt et fast og populært innslag i sommerkalenderen for mange.

Vi ønsker alle deltakere og trenere en fantastisk uke på Flisa og håper det blir mange gode opplevelser både på og utenfor banen.